Inteligentné systémy

Montáž inteligentných systémov

Inteligentné systémové riešenia predstavujú efektívnejšie a jednoduchšie riadenie zariadení a automatizovanie viacerých úloh nielen z hľadiska pohodlia,         ale aj bezpečnosti.

Zvolené zariadenia a jednotky sú prepojené do jedného centrálneho modulu, v rámci ktorého vzájomne komunikujú.  Systém je otvorený a možno ho kedykoľvek dopĺňať o ďalší rad funkcií od audio techniky cez svetlá až po kamerové či zabezpečovacie systémy.
Naša spoločnosť spolupracuje a inštaluje inteligentné systémy značky:

୦ LOXONE
୦ MAGIC HOME
୦ TAP HOME

 

 

Ovládanie osvetlenia

 

 

Intenzita osvetlenia dokáže výrazne ovplyvniť atmosféru priestoru a tým aj náladu, zdravie a produktivitu. A preto správna voľba zdroja osvetlenia, jeho farby       a intenzity je veľmi dôležitá.

Inteligentným osvetlením zabezpečíme postupné rozsvietenie a zhasínanie, ktoré je oveľa príjemnejšie pre oči. Dokážeme nastaviť blikanie svetiel ako  „optický budík“ či simulovať Vašu prítomnosť v dome aj počas Vašej neprítomnosti.

Vďaka svetelným scénam nemusíte svetlá zakaždým manuálne nastavovať.

 

 

Tienenie

 

 

Tienenie dokáže v dnešnej dobe oveľa viac ako len chrániť pred slnkom. Vieme zabezpečiť ovládanie žalúzii, roliet či markíz, rolovacích stien či závesov a pod.

Sprehľadnia ovládanie viacerých žalúzii a roliet, ktoré viete spojiť do skupiny a ovládať spolu
napr. v rámci jedného poschodia.

Pri správnom navolení komunikácie medzi tieniacou technikou a ďalšími technológiami, dokážeme vytvoriť dokonale funkčný systém napr. kedy žalúzie       môžu pomáhať systému kúrenia alebo chladenia a zvyšovať tým energetickú efektívnosť.

Systém prispôsobuje uhol žalúzií podľa pozície Slnka. Sleduje rýchlosť vetra a poveternostné
podmienky a podľa potreby žalúzie vytiahne alebo zmenia uhol.

 

 

Kúrenie a chladenie

 

 

Zónové ovládanie teplôt samostatne pre každú miestnosť a týždenné plánovania viacerých zón, samozrejmosť.

                        Aby systém vyhrial alebo vychladil danú miestnosť na požadovanú teplotu, sám zohľadní vonkajšiu teplotu a vyhodnotí, kedy začať                                   s ochladzovaním resp. kúrením.

Počas doby kedy nie ste v dome, viete nastaviť systém do úsporného režimu. Maximálne sa tak šetria náklady na energie.

 

 

Vetranie a rekuperácia

 

Inteligentná regulácia vlhkosti a úrovni CO2 umožňuje ovplyvniť kvalitu vzduchu a tým aj naše zdravie a život.

 

Zabezpečovací systém

 

                            V súčasnosti už zabezpečenie nie je iba o alarme. Inteligentný systém dokáže chrániť nielen budovy, ale v prvom rade osoby                                              a predchádzať  nepríjemným situáciám.

         Systém odhaľuje nečakaný únik vody, požiar, dym či CO a adekvátne k danej situácii zareaguje. Priorita je ochrana osôb. Zabezpečenie  môže                                                byť nastavené v niekoľkých úrovniach – tichý alarm kedy príde len notifikácia, akustický – kedy sa spustí alarm v celom objekte                                                                                        a optický –  vytiahne všetky  žalúzie a zároveň spustí blikanie svetiel.

 

Bazén, sauna, záhrada

 

 

                  Vďaka inteligentnému systému bežné úkony ohľadne údržby (filtračné čerpadlo, cirkulácia…) a ovládania bazénu a sauny (teplota, osvetlenie…)                                 hravo zvládne každý.

Pri automatickom zavlažovaní záhrady systém vyhodnocuje aktuálnu predpoveď počasia, sleduje vlhkosť pôdy a stav retenčnej nádrže.